Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas yra estetinės odontologijos dalis. Vis daugiau žmonių kelia didesnius reikalavimus savo šypsenos grožiui bei estetikai, todėl net ir sveiki dantys gali kelti nepasitenkinimą. Estetinis plombavimas yra minimaliai invazyvus dantų restauravimo metodas, kurio metu dantims suteikiama norima forma, spalva ir reljefas. Jis atliekamas sluoksniuojant kompozitą specialia technika, kurios metu dedami opakiški ir skaidrūs sluoksniai, suteikiantys dantims natūralumo.

Kada atliekamas estetinis plombavimas?

1. Karieso pažeistiems danties audiniams atstatyti.

2. Dantų nudilimui restauruoti.

3. Nuskilus dantims traumos metu.

4. Dantų tarpams uždengti.

5. Koreguoti dantų ilgį, plotį, formą, išsidėstymą dantų lanke.

6. Keisti dantų spalvą.

Estetinio plombavimo eiga:

1. Konsultacijos metu gydytojas įvertina dantų būklę, atliekama rentgeno nuotrauka, šypsenos diagnostika, su pacientu aptariami jo lūkesčiai. Atliekamas skaitmeninis šypsenos dizainas, kurio metu pacientai gali pasimatuoti šypseną. Pagaminamos specialios kapos, kurių pagalba restauruojama norima dantų forma ir dydis.

2. Prieš plombavimą rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną.

3. Procedūra vyksta vietinėje nejautroje. Dažniausiai visų dantų estetinis plombavimas atliekamas vieno vizito metu. Plombavimo laikas priklauso nuo plombuojamų dantų skaičiaus. Dantis gali būti minimaliai šlifuojamas arba plombuojama be šlifavimo. Tai priklauso nuo situacijos ir norimo rezultato. Procedūros metu sluoksniuojami įvairaus skaidrumo kompozito sluoksniai, taip atkuriant natūralių dantų anatomiją.

Estetiškai plombuotų dantų priežiūra:

Rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną 1-2 kartus per metus. Kartą per metus atliekamas plombų poliravimas su specialiomis pastomis, taip suteikiant danties paviršiui blizgesį. Nerekomenduojama naudoti kieto dantų šepetėlio bei pastų, turinčių abrazyvių dalelių, nes tai subraižo danties paviršių ir plombuotas dantis greičiau praranda blizgesį. Rekomenduojama reguliariai naudoti tarpdančių siūlą. Pastebėjus bet kokius pokyčius (danties nuskilimą, danties spalvos pasikeitimą), rekomenduojame nedelsiant kreiptis į mūsų kliniką. Plombų korekcijos atliekamas gana nesudėtingai, tačiau jas reikia atlikti laiku, kad nebūtų didesnės žalos.
Po estetinio plombavimo rekomenduojama miorelaksacinė bruksizmo kapa, kuri apsaugos Jūsų dantų restauracijas, kad jos būtų kuo ilgaamžiškesnės.

Kopijuoti negalima