Periodontologinis gydymas​

Periodontitas – tai bakterijų sukeltas, aplink dantį esančių audinių uždegimas. Jį sukelia į šiuos audinius patekę mikroorganizmai iš apnašų, akmenų, esančių aplink dantį, dažniausiai streptokokai, stafilokokai, lazdelinės bakterijos. Sukėlėjai į apydančio audinius patenka iš užkrėstos pulpos ertmės arba iš aplinkinių audinių. Periodontitą sukeliančios bakterijos per apydančio audinius patenka į bendrą organizmo kraujotaką ir didina miokardo infarkto, insulto riziką.
Periodontito pirminė stadija yra gingvitas, jis išgydomas keliais profesionalios burnos higienos procedūros vizitais.
Negydomas gingvitas išsivysto į periodontitą, tada pažeidžiamos ne tik dantenos bet ir aplink dantį esantis kaulas.
Rizikos veiksniai: paveldimumas, rūkymas, bloga burnos ertmės higiena, diabetas, hormoniniai pakitimai.

Periodontito požymiai:

1. Dantenos ryškiai raudonos, skausmingos liečiant.

2. Valant dantis, dantenos kraujuoja.

3. Dantenų patinimas, padidėjęs jautrumas.

4. Nemalonus burnos kvapas bei nemalonaus skonio pojūtis.

5. Danties vainiko išilgėjimas dėl atsitraukusios dantenos.

6. Dantų paslankumas.

7. Didėjantys tarpai tarp dantų, besikeičianti dantų padėtis.

Gydymo etapai:

1. Konsultacijos metu, įvertinus dantų būklę ir padarius rentgeno nuotrauką, sudaromas individualus gydymo planas. Gydymo tikslas – pašalinti infekciją. Norint pasiekti gerų rezultatų, pacientas privalo laikytis visų gydytojo nurodymų ir geros asmeninės burnos higienos namuose.

2. Konservatyvus gydymas. Vietinėje nejautroje specialiais instrumentais (ultragarsiniais ir rankiniais) atliekamas kišenių valymas, pašalinami viršdanteniniai ir podanteniniai akmenys, nulyginamos ir nupoliruojamos šaknys. Po šio vizito gali atsirasti dantų jautrumas. Tai yra normali reakcija, specialistas rekomenduos jautrumą mažinančias priemones.

3. Chirurginis gydymas. Jo metu atliekama gilių kišenių lopo operacija vietinėje nejautroje, atkeliamos dantenos ir prieinama prie giliau esančių akmenų, granuliacijų. Po valymo dantenos sutraukiamos siūlėmis. Tos pačios operacijos metu gali būti regeneruojamas netektas kaulas.

4. Palaikomasis gydymas. Jis reikalingas norint išvengti pakartotiniodantų uždegimo. Būtina periodiškai atlikti profesionalią burnos higieną, palaikyti burnos ertmės imuninę apsaugą.

Kopijuoti negalima